Korálková myš - stránky o mé největší vášni - korálcích a výrobcích z nich

Korálky!

Korálky! Miluju ty malé i větší barevné kuličky, kostičky, srdíčka, trubičky... hlavně teda skleněné, ale beru i všechny ostatní materiály - dřevo, kov, keramiku, polodrahokamy, mušle - ze všeho jde něco krásného vyrobit!

Než jsem objevila korálky, zabývala jsem se vším možným - pletením, kreslením, moduritem ... ale u ničeho jsem nevydržela tak dlouho a nic mi nepřináší takové uspokojení a takový relax jako právě korálky. Takže, když jsem korálky objevila (začínala jsem s dřevěnýma), a začala je hromadit, lidé v mém okolí si mysleli, že mě to zas brzo přejde, ale já od začátku věděla, že korálky jsou to pravé, že je to "láska na první pohled a napořád". A taky že ano. Teď - po víc jak deseti letech - už to snad pochopilo i mé okolí:-) Mezi námi, co jim taky zbývá, když se co chvíli o nějaký ten korálek přizabijí, když se jim připlete pod nohy...;-)

Začátky nebyly zrovna snadné a slavné, ale nějak začít se musí a dnes si troufám říct, že už jsem se celkem vypracovala... Teď mám nádherné zdroje inspirací - krásné knížky, internet (ten byl v dobách mých začátků ještě v plenkách), časopisy... a i zdroje korálků - hlavně stánek paní Stiborové na pražském Havelském trhu, několik internetových obchůdků a postupně objevuju různé další zdroje.

A v neposlední řadě - díky korálkům jsem poznala spoustu fajn lidí, ať už osobně či aspoň virtuálně - např. na webu a foru Czech Beadwork, kde vládne Rionela, šikulka přes PC/web i korálky:-). Za tohle forum jsem vážně moc moc ráda, protože v mém okolí se žádný  mě podobný "korálkový maniak" nevyskytuje a dlouho jsem vůbec o nikom nevěděla, a teď na foru potkávám podobně "postižených" osůbek davy:-). Konečně jsem našla někoho, kdo chápe moje korálkové "starosti":-).Takže díky holky, že mě tak inspirujete!

23.10.2006 17:47:46
koralmys

Líbí se vám rubrika "Potkaní doupě"?

Ujde (697 | 33%)
Ano, líbí (702 | 33%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one