Korálková myš - stránky o mé největší vášni - korálcích a výrobcích z nich

BEADS IN LONDON

Londýn – každému se vybaví něco jiného – Parlament, Buckinhamský palác, Hyde Park, červené dvoupatrové autobusy, divadla na West Endu, London Eye, Tower…a spousty jiných věcí, podle toho, jaký má kdo k tomuto městu vztah…no ale korálky, ty si může s Londýnem spojovat jen takový “korálkový šílenec” jako já .

V Londýně jsem byla už třikrát a vždycky jsem tam viděla hodně krásných a zajímavých míst, staré památky, rozlehlé parky, pozoruhodná zákoutí a uličky, i pár obchodů…ale až před mou druhou návštěvou Londýna mě napadlo podívat se i po korálcích. Bylo to celkem snadné, stačilo ještě doma zadat do internetového vyhledávače heslo “beadshop in London”, a věděla jsem vše potřebné. Tenkrát jsem objevila “jen” jeden obchod, ale stál za to – The Beadshop v londýnské Tower Street. Letos jsem našla ještě 2 další korálková doupata, tak jsem si řekla, že by se možná hodilo usnadnit cestu podobným korálkovým zbloudilcům, jako jsem já. Takže, tady sepisuju všechny mé “poznatky” ;-).

Hlavní věc pro (korálkového) turistu je, že se všechny 3 obchůdky, které mám na mysli, vyskytují ve stejné čtvrti v centru Londýna - Covent Garden - a jen pár metrů od sebe, takže vám nezabere ani moc času je všechny obejít a prozkoumat (teda, pokud neuvíznete v některém z nich slintajíc nad tou nádherou, což se určitě staneJ ).

Takže, jako první tu máme již zmiňovaný The BeadShop v Tower Street:

The BeadShop

21a Tower Street

Covent Garden, London  

http://www.beadshop.co.uk/aboutus.aspx

Tento obchod je největší a nabízí nekonečné množství korálků všech tvarů, velikostí, druhů a barev. Vzhledem k tomu, že těžko někdo z nás bude kupovat v Londýně korálky ve velkém – do zásoby, doporučuju se zaměřit na kousky, které se u nás zatím neseženou, např. krásné čínské porcelánové modrobílé korálky, které jsou zde k dostání v různých tvarech – od kuličky až třeba po žirafku, medvídka, rybu…dál doporučuju vyřezávané korálky z červeného (nebo zeleného) kamene (cinnabar) a kosti, korálky s “frosty” efektem (k dispozici mnoho různých barev a velikostí).

Osobně bych se vyhnula nákupu tzv. rokajlu, který je tu šíleně drahý.

Dále tu mají korálky Swarovski, millefiori, skleněné ethno-korálky, cloisonné…pro představu mrkněte na jejich webový obchod – viz odkaz výše.

V suterénu tohoto obchodu najdete české korálky, nádherné tzv. “vinutky” v podobě kytiček, zvířátek…(krásné, ale značně drahé – mám odtamtud želvičku za 3,75 liber!) a korálky z polodrahokamů a stříbra (též dosti finančně náročné).

Ceny korálků obecně se pohybují od 5-10 pencí po několik (4-5) liber za kus, záleží samozřejmě na druhu, velikosti, kvalitě, materiálu.

K dispozici jsou tu samozřejmě i ostatní korálkovací potřeby (“findings”), jako kleště, zapínaní, ketlovací nýty, jehly, atd., atd. a také knihy.

Systém nákupu je všude stejný – vezmete si košíček, tzv. “zip-sáčky”, korálky si sami nabíráte a na sáček napíšete počet a cenu za kus. A u pokladny vás už pak jen odlehčí o několik liber .

Dále tu máme obchůdek BEAD AURA

BEAD AURA

Neal´s Yard, Covent Garden

London 

http://www.beadaura.co.uk/

Neal´s Yard je takové malé roztomilé zákoutí nebo dvoreček s několika obchůdky a restauracemi, který sám o sobě stají za vidění. No a v jednom jeho rohu sídlí BEAD AURA.

Tento obchůdek je co do plochy ve srovnání s Bead Shopem malinký, ale dají se tam najít hotové poklady. Korálky nejsou jen v dřevěných krabičkách a plastových či skleněných boxech “na povrchu” – nezapomeňte mrknou do “šuplíčků”, které jsou označeny vzorky korálků, které obsahují, je tam toho nekonečně. Korálky můžete koupit buď po kusech nebo celých šňůrách – strands. A co tam mají hezkého? Spousty nádherných vinutek různých velikostí a tvarů a barev, plastové korálky, millefiori, cloisonné, kovové miniaturky (botky, kabelky, zvířátka…) a když slezete po točitých schodech do suterénu, najdete tam korálky a přívěsky z polodrahokamů, perleti, perel apod., ovšem za ceny jaksi trochu…vyšší.

Nakoupíte zde zase pochopitelně i kovodíly, nářadí a takové ty “spešl” korálky a přívěsky (Swarovski apod.) mají u pultu.

 

Třetí obchůdek se jmenuje London Bead Shop Covent Garden a nachází se v ulici Earlham Street.

Když jsem tam byla poprvé, měli tam obrovský výběr perletí – různé tvary, barvy, zpracování, při mé druhé návštěvě jsem zjistila, že se sortiment perletí bohužel značně snížil ve prospěch nádherných (ale většinou hooodně drahých – i 4 libry) skleněných přívěsků a korálků – vinutek. Dále tu mají malinké kovové přívěsky (na tzv. žebrácké náramky), plastové korálky, korálky a donuty z polodrahokamů, čínské porcelánové korálky – zvířátka, dřevěné korálky, korálky cloisonné (ovšem ceny nejdou pod 1 libru) kovodíly i hotovou bižuterii.

Doufám, že jsem na nic nezapomněla, kdyžtak doplním, a ještě přidávám mapku - růžové puntíky značí polohu obchůdků

 

20.10.2007 11:36:44
koralmys

Líbí se vám rubrika "Potkaní doupě"?

Ujde (697 | 33%)
Ano, líbí (702 | 33%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one